Teraz jest 28 mar 2024, o 15:49

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Moderator: Arti

Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 lut 2010, o 10:21 
Offline
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 lis 2009, o 19:58
Posty: 70
Lokalizacja: biuro
Imie: n/d
Motocykl: n/d
Podejrzewam że na forum jest kilka osób, które są akcją żywo zainteresowane.
Oto treść wiadomości jaką otrzymałem na @. W związku z faktem że wiadomość była kierowana do mnie, wszelkie dane prywatne nadawcy zostały usunięte.
Cytuj:
Witam,
na początek dwa linki - kto nie czytał, warto się z tymi tekstami zapoznać:
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-m ... nId,237646

http://polskalokalna.pl/wiadomosci/malo ... a4,1438727


Motocykliści i ich przyjaciele proszą wszystkich o wysyłanie maili do Ministerstwa Infrastruktury, Stalexportu oraz zarządców A1 i A2 o wyjaśnienie kto nie mówi prawdy i dlaczego.

Zapraszamy do korzystania z poniższego tekstu, oczywiście proponujemy go zmieniać - nie spamujemy ale ktoś w końcu powinien nam odpowiedzieć na zadawane pytania.
Ja sformułowałem pytania w ten sposób i wysłałem do :

Minister Infrastruktury, Pan Cezary Grabarczyk

Prezes Zarządu Stalexport Autostrada Małopolska, Pan Wojciech Gębicki

Szanowni panowie,
Analizując wypowiedzi obu stron dochodzimy do konkluzji, że ktoś nie mówi wszystkiego lub po prostu nas okłamuje.

Przedstawiciele SAM SA przekazali nam informacje że nie są władni dokonać zmian odnośnie osobnej kategorii dla motocykli, a tylko na tej podstawie byłaby możliwość dokonania postulowanych zmian w opłatach na autostradzie/ach. Mogą jedynie (zgodnie z koncesją) udzielać rabatu do 10%.

Przedstawiciele ministerstwa twierdzą, że koncesjonariusz może zgodnie z przepisami dowolnie kształtować ceny za przejazd, a zmiana tych zapisów nie jest konieczna. Prosimy o rozwiniecie tego stwierdzenia – nigdy z ust urzędnika ministerialnego nie padło (choć pytaliśmy o to w petycji) co oznacza ”dowolne kształtowanie cen za przejazd zgodnie z przepisami”

Proszę dodatkowo o odpowiedź na dwa proste pytania:
Czy motocykliści mogą płacić 50% dzisiejszych stawek i kto jest władny podjąć taką decyzję ?
Kto powinien podjąć jako pierwszy starania o zmianę kategoryzacji w odniesieniu do istniejących umów koncesyjnych ?

Ministerstwo Infrastruktury - info@mi.gov.pl


SAM - a4@autostrada-a4.com.pl


Dodatkowo - gtc@gtcsa.pl (A1), office@awsa.pl (A2)


Nasze postulaty mają na celu wyłącznie przywrócenie prawa, które istniało przed podpisaniem koncesji ze Stalexportem oraz innymi zarządcami, a jednocześnie doprowadzenie do zgodności tych umów z obowiązującą dziś ustawą.
Urzędnicy ministerialni lekceważąc nasze postulaty dają do zrozumienia, że absolutnie nie liczą się ze zdaniem obywateli.
Pomagając w naszej akcji przyczynicie się do naprawienia prawa, które w nadzwyczaj zadziwiający sposób zmieniano w latach 1997-2005.
Konsekwencje ponosimy wszyscy. Nawet jeśli nie jeździsz autostradami i tak do nich dopłacasz - w 2009 roku ok. 600 mln zł, a przewidywania na 2012 mówią o 1,6 mld zł dopłat do płatnych odcinków autostrad -do zaledwie 300 km. http://www.motoautostrada.pl/artykul/zo ... -autostrad

Oczywiście, że nasza akcja na początku była tylko walką o sprawy motocyklistów ale teraz widzimy skąd bierze się tyle niechęci do naszych postulatów - czyżby Ministerstwo oraz koncesjonariusze bali się otworzyć "puszkę Pandory"?

Wierząc w istnienie normalności, o którą warto walczyć, prosimy Was o poświęcenie zaledwie 10 minut - to musi przynieść efekty!

Przekaż tą informację każdemu, kto Twoim zdaniem nie chce dłużej sponsorować prywatnych firm pieniędzmi ze swoich podatków.

Tu znajdziesz więcej informacji: www.motoautostrada.pl

Pozdrawiam i dziękuję

Grupa Południe (DiviX)

_________________
Pozdrawiam.
No Bady Log On
motogalicja@motogalicja.org


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 maja 2010, o 16:30 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 lis 2009, o 22:12
Posty: 1311
Imie: jacek
Motocykl: buza
dostałem na @ z prośbą o zamieszczenie.
Cytuj:
Motocykliści w Warszawie 11.06.2010.
1. Spotykamy się o godzinie 13.00 przed Ministerstwem Infrastruktury.
2. Spotkanie w warszawie wg dwóch wariantów:
A) Zgromadzenie Publiczne przed Ministerstwem Infrastruktury podczas którego powiemy o naszych postulatach, a na ręce ministra złożymy list otwarty/petycję.
Następnie po rozwiązaniu Zgromadzenia Publicznego ok. godz. 14.00 przejedziemy KAŻDY OSOBNO, ZGODNIE Z PRZEPISAMI RUCHU DROGOWEGO w okolice Sejmu. Przez godzinę motocykliści przejadą wg planu przez Warszawę, a w tym czasie złożymy w Parlamencie listy do wszystkich posłów i senatorów, w których poprosimy o poparcie naszych postulatów.
Ok. godz. 15/16.00 opuszczamy stolicę.
B) Gdyby władze Warszawy nie dopuściły do Zgromadzenia Publicznego (z przyczyn zupełnie nam nie znanych) wtedy wszyscy, którzy przyjadą będą podróżować wg przekazanych planów wytyczonej trasy.Przez 2 godzinki, od 13.00 KAŻDY OSOBNO, ZGODNIE Z PRZEPISAMI RUCHU DROGOWEGO będzie podróżował po Warszawie.
3. Naszym celem jest pokazanie, że motocykliści są zorganizowaną i bardzo liczną grupą; Ministerstwo uważa, że nie jesteśmy godni aby z nami rozmawiać i nie widzą potrzeby zmian. Główną motywacją ministerstwa jest fakt jakoby motocykliści byli niewielką grupą społeczną, niepotrafiącą się skonsolidować i w związku z tym nie ma potrzeby respektowania naszych praw. (to nie są wymyślone słowa – to stwierdzenia przedstawicieli różnych urzędów !)
ZAPRASZAMY DO ŚLEDZENIA STRONY http://www.motoautostrada.pl/ ... - będziemy na niej publikować wszystkie najświeższe wiadomości oraz ostateczne decyzje.
Jeśli nie odwołamy całej akcji do 04.06.2010 to bez względu na wszystko SPOTKAJMY SIĘ – to piękna okazja zwiedzenia stolicy i poznania się.

PROSIMY ! wszystkie osoby, którym nie jest obojętne traktowanie motocyklistów na autostradach w Polsce o przyjazd, a bardziej aktywnych do pomocy w zorganizowaniu tego wydarzenia.

Najlepszy i najszybszy kontakt poprzez maila ze strony motoautostrady; podaj do siebie również numer telefonu.

_________________
SPONSORZY WYPOWIEDZI:
tv trwam; narodowy fundusz zdrowia; pani domu; durex; radio maryja; koło gospodyń wiejskich; bravo girl; przegląd funeralny; teleranek

czy wieczorem, czy nad ranem..... mam na wszystko wyjechane.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 maja 2010, o 01:14 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2009, o 12:17
Posty: 438
Lokalizacja: Kraków
Imie: Artur
Motocykl: XTZ 1200 Super Tenere
Rozmawiałem dzisiaj w tym temacie ze Szczęsnym, jeśli nie chcemy być dalej traktowani przez ministerstwo jak mniejszość, a tak niestety na dzień dzisiejszy jest, to jeśli tylko ktoś może niech się zjawi.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 cze 2010, o 10:06 
Offline
Stowarzyszony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2009, o 14:23
Posty: 296
Lokalizacja: Kraków
Imie: Darek
: Każdy Twój wyrok przyjmę twardy.....
Motocykl: CBR 1100 XX
Zapraszam zainteresowanych do zapoznania się z akcją Warszawa.

Wstępne ustalenia:
Motocykliści w Warszawie 11.06.2010.

1. Spotykamy się o godzinie 13.00 przed Ministerstwem Infrastruktury.

2. Spotkanie w Warszawie wg dwóch wariantów:
A) Zgromadzenie Publiczne przed Ministerstwem Infrastruktury podczas którego powiemy o naszych postulatach, a na ręce ministra złożymy list otwarty/petycję.
Następnie po rozwiązaniu Zgromadzenia Publicznego ok. godz. 14.00 przejedziemy KAŻDY OSOBNO, ZGODNIE Z PRZEPISAMI RUCHU DROGOWEGO w okolice Sejmu. Przez godzinę motocykliści przejadą wg planu przez Warszawę, a w tym czasie złożymy w Parlamencie listy do wszystkich posłów i senatorów, w których poprosimy o poparcie naszych postulatów.
Ok. godz. 15/16.00 opuszczamy stolicę.

B) Gdyby władze Warszawy nie dopuściły do Zgromadzenia Publicznego (z przyczyn zupełnie nam nie znanych) wtedy wszyscy, którzy przyjadą będą podróżować wg przekazanych planów wytyczonej trasy.Przez 2 godzinki, od 13.00 KAŻDY OSOBNO, ZGODNIE Z PRZEPISAMI RUCHU DROGOWEGO będzie podróżował po Warszawie.

3. Naszym celem jest pokazanie, że motocykliści są zorganizowaną i bardzo liczną grupą; Ministerstwo uważa, że nie jesteśmy godni aby z nami rozmawiać i nie widzą potrzeby zmian. Główną motywacją ministerstwa jest fakt jakoby motocykliści byli niewielką grupą społeczną, niepotrafiącą się skonsolidować i w związku z tym nie ma potrzeby respektowania naszych praw. (to nie są wymyślone słowa – to stwierdzenia przedstawicieli różnych urzędów !)

ZAPRASZAMY DO ŚLEDZENIA STRONY http://WWW.MOTOAUTOSTRADA.PL - będziemy na niej publikować wszystkie najświeższe wiadomości oraz ostateczne decyzje.
Jeśli nie odwołamy całej akcji do 04.06.2010 to bez względu na wszystko SPOTKAJMY SIĘ – to piękna okazja zwiedzenia stolicy i poznania się.

PROSIMY ! wszystkie osoby, którym nie jest obojętne traktowanie motocyklistów na autostradach w Polsce o przyjazd, a bardziej aktywnych do pomocy w zorganizowaniu tego wydarzenia.

Najlepszy i najszybszy kontakt poprzez maila ze strony motoautostrady; podaj do siebie również numer telefonu.
Szczęsny Filip 67 Telefon: 502299797

_________________


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 cze 2010, o 23:10 
Offline
Stowarzyszony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2009, o 14:23
Posty: 296
Lokalizacja: Kraków
Imie: Darek
: Każdy Twój wyrok przyjmę twardy.....
Motocykl: CBR 1100 XX
przepraszam nie wiedziałem że już jest:):)

_________________


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 cze 2010, o 15:10 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 lis 2009, o 22:12
Posty: 1311
Imie: jacek
Motocykl: buza
info dla zainteresowanych
trasa po wawie


Wyświetl większą mapę

_________________
SPONSORZY WYPOWIEDZI:
tv trwam; narodowy fundusz zdrowia; pani domu; durex; radio maryja; koło gospodyń wiejskich; bravo girl; przegląd funeralny; teleranek

czy wieczorem, czy nad ranem..... mam na wszystko wyjechane.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 kwi 2011, o 20:38 
Offline
bardzo swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2010, o 18:57
Posty: 312
Imie: darek
Motocykl: suka-pies gsx-f 1100
http://motoryzacja.interia.pl/motocykle ... em,1629957

_________________
nie zabije cię prędkość!!!!!!!!!! zabije cię to co cię zatrzyma !!!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 kwi 2011, o 09:13 
Offline
Stowarzyszony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2009, o 14:23
Posty: 296
Lokalizacja: Kraków
Imie: Darek
: Każdy Twój wyrok przyjmę twardy.....
Motocykl: CBR 1100 XX
W dniu wczorajszym miałem okazje być na spotkaniu motocyklistów z ministrem infrastruktury Radosławem Stępniem, spotkanie było zorganizowane przez posła Piotra Tomańskiego który też jest motocyklistą na Podkarpaciu. Obecnych było kilku motocyklistów z Krakowa oraz Śląska. Głównym tematem było obniżenie opłat za użytkowanie autostrad, polecam wypowiedz ministra oraz Szzcęsnego Filipiaka od którego powstała inicjatywa moto-autostrada. http://www.motoautostrada.pl/artykul/mo ... t-nadzieja

Poza tematem opłat, ciekawa rozmowa wywiązała sie na temat bezpieczeństwa, akcji społecznych uświadamiających motocyklistów, oraz budowy ośrodków ( torów) gdzie można będzie doszkalać technikę jazdy ( i trochę poszaleć) . Ministerstwo jest otwarte na rozmowy oraz działania. Przybliżony termin następnego spotkania, za miesiąc. Minister oświadczył że oczekuje konkretów.
Mam propozycje by jako stowarzyszenie przyłączyć się do działania. Chciałbym poznać Wasze opinie, czas troche goni, za miesiąc pasowało by przedstawić konkrety.

_________________


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 kwi 2011, o 20:24 
Offline
bardzo swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2010, o 18:57
Posty: 312
Imie: darek
Motocykl: suka-pies gsx-f 1100
ja jestem za możee złoże szpejo do tego czasuu !!!!!!!!! może by jakąś akcje pod szyldem ;) :badgrin: GSM by zrobiłłłłłłłł dawaćććć :badgrin: :badgrin: ;) :D

_________________
nie zabije cię prędkość!!!!!!!!!! zabije cię to co cię zatrzyma !!!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 kwi 2011, o 11:51 
Offline
king off the spam box
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 lis 2009, o 22:16
Posty: 1091
Lokalizacja: Kraków NH
Imie: no name
Motocykl: DL 650
myślę, że nie ma sensu robić osobnej akcji w temacie, bo Stowarzyszenie Motoautostrada jest do tego profesjonalnie przygotowane i Ci ludzie wiedzą, co robią. Myślę, że możemy się do tego przyłączyć przez dwie rzeczy - poparcie dla ich akcji (oficjalne, takie na piśmie, będzie gotowe na 04.05) oraz przez dzielenie się pomysłami.
Słuchając relacji z wyjazdu, mam wrażenie, że teraz jest czas, gdy możemy, jako motocykliści, coś ugrać i warto się zaangażować.
Jestem optymistką :D

_________________
"Za 20 lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś"
M. Twain


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 kwi 2011, o 18:07 
Offline
bardzo swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2010, o 18:57
Posty: 312
Imie: darek
Motocykl: suka-pies gsx-f 1100
rasta napisał(a):
myślę, że nie ma sensu robić osobnej akcji w temacie, bo Stowarzyszenie Motoautostrada jest do tego profesjonalnie przygotowane i Ci ludzie wiedzą, co robią. Myślę, że możemy się do tego przyłączyć przez dwie rzeczy - poparcie dla ich akcji (oficjalne, takie na piśmie, będzie gotowe na 04.05) oraz przez dzielenie się pomysłami.
Słuchając relacji z wyjazdu, mam wrażenie, że teraz jest czas, gdy możemy, jako motocykliści, coś ugrać i warto się zaangażować.
Jestem optymistką :D

oto mi chodziło tylko żle się wyraziłem ... ;)

_________________
nie zabije cię prędkość!!!!!!!!!! zabije cię to co cię zatrzyma !!!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 maja 2011, o 09:46 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 lis 2009, o 22:12
Posty: 1311
Imie: jacek
Motocykl: buza
dla zainteresowanych tematem

_________________
SPONSORZY WYPOWIEDZI:
tv trwam; narodowy fundusz zdrowia; pani domu; durex; radio maryja; koło gospodyń wiejskich; bravo girl; przegląd funeralny; teleranek

czy wieczorem, czy nad ranem..... mam na wszystko wyjechane.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 mar 2012, o 12:30 
Offline
king off the spam box
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 lis 2009, o 22:16
Posty: 1091
Lokalizacja: Kraków NH
Imie: no name
Motocykl: DL 650
Jak dowiedziało się MotoRadio, Stalexpot od 01.04.2012r. wprowadza obniżkę dla motocyklistów za przejazd autostradą A4 Kraków-Katowice.

Obecnie opata za przejazd w jedna stronę wynosi 9 zł, wprowadzona bonifikata dla motocyklistów pozwoli przejechać autostrada za 4,50. Można powiedzieć, że jest to sukces wypracowany przez motocyklistów, którzy poprzez protesty na autostradzie A4 zmusili operatora autostrady A4 Stalexport do podjęcia dialogu, czego konsekwencją było wprowadzenie bonifikaty.

Szczęsny Filipiak, prezes stowarzyszenia MOTOAUTOSTRADA, powiedział: „niewątpliwie jest to duży sukces wypracowany przez motocyklistów, ale nie jest to koniec naszego działania na rzecz obniżek dla motocyklistów. Pozostaje sprawa obniżki na autostradach A1,A2 zarządzanych przez prywatnych koncesjonariuszy, oraz lobbing na rzecz wyodrębnienia osobnej kategorii dla motocyklistów w obowiązujących umowach„.

http://motoradio.com.pl/2012/03/30/stal ... cyklistow/

_________________
"Za 20 lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś"
M. Twain


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 mar 2012, o 22:22 
Offline
swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lip 2011, o 19:04
Posty: 11
Imie: Artur
Motocykl: Kawasaki ZR-7S
I super! :)

pzdr!, Buszi


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 mar 2012, o 13:09 
Offline
bardzo swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2010, o 18:57
Posty: 312
Imie: darek
Motocykl: suka-pies gsx-f 1100
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798, ... zd_A4.html

_________________
nie zabije cię prędkość!!!!!!!!!! zabije cię to co cię zatrzyma !!!


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Oficjalne forum Galicyjskiego Stowarzyszenia Motocyklowego www.Motogalicja.org
autorstwa Jacka Wiącka. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL