Teraz jest 28 mar 2024, o 17:29

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Moderator: Arti

Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 mar 2012, o 00:17 
Offline
king off the spam box
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 lis 2009, o 22:16
Posty: 1091
Lokalizacja: Kraków NH
Imie: no name
Motocykl: DL 650
Czytaliście?
http://wpolityce.pl/wydarzenia/24899-mo ... ietrzwaldu

w prawdzie w tym roku się nie wybierałam, ale zaskoczyła mnie ta informacja.

_________________
"Za 20 lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś"
M. Twain


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 mar 2012, o 11:53 
Offline
swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2011, o 12:28
Posty: 18
Lokalizacja: Kraków
Imie: Majka
Motocykl: Zadupek Cbr 600rr Repsol
Informacja zaskoczyła nas wszystkich. Tradycja, tradycją - dużo osób mimo wszystko wybiera się tego dnia do Częstochowy.

Poniżej post użytkownika Wojtek86 z forum GP w spojlerze i dodatkowe komentarze:
Cytuj:
"Studi: A ja od siebie dodam jeszcze, że zlot jest współfinansowany, co oczywiście na plakacie zostało umieszczone, z funduszy Radia Maryja i TV Trwam, co na pewno zapewnia 100% bezstronność polityczną"


Cytuj:
"Tony: Panowie, cały spór polega na tym, że nasz Prezydent Miasta, Pan Matyjaszczyk, który jest z lewicy,oraz który sam jest motocyklistą chciał dobrze i zorganizował bazar dla motocyklistów oraz koncerty. W końcu motocykliści którzy przybyli w ten weekend do naszego miasta mieliby jakąś rozrywkę. Ale organizator Rajdu Katyńskiego, Pan Węgrzyn który ma odmienne poglądy polityczne, po prostu zrobił na złość naszemu Prezydentowi Miasta, przeniósł Zlot,zrzucił winę na Pana Matyjaszczyka, tylko po to żeby nie miał większego poparcia wśród ludzi i mieszkańców. Po prostu polityka."



Spoiler:

_________________
Nothing else matters.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 mar 2012, o 10:07 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2009, o 12:17
Posty: 438
Lokalizacja: Kraków
Imie: Artur
Motocykl: XTZ 1200 Super Tenere
Nic dodać nic ująć. Jednej osobie o napuszonym ego wydaje się że będzie zmieniać tradycję ad hoc. Wydaje mi się że i tak i tak motocykliści pojawią się w Częstochowie. Niestety do tego typu sytuacji dochodzi dość często. Np. zlot Elefantentreffen w Niemczech też ma dwie lokalizacje i nieraz były dyskusje, który jest "właściwy". Widocznie ze zlotem w Częstochowie będzie podobnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 mar 2012, o 22:59 
Offline
bardzo swój

Dołączył(a): 9 lis 2009, o 21:48
Posty: 388
Lokalizacja: Kraków N-H
Imie: waldo
Motocykl: ptaszysko
Arti napisał(a):
Wydaje mi się że i tak i tak motocykliści pojawią się w Częstochowie.


Myślę, że masz rację.

Prezydent Matyjaszczyk wypowiada się jasno:
- Jesteśmy otwarci dla wszystkich motocyklistów, których zapraszam na naszą imprezę. Jeżeli będzie trzeba, to zamkniemy część ulic, żeby mogli oni uczestniczyć w modlitwie. Przed nikim się nie zamykamy - mówi prezydent Matyjaszczyk, który mimo wszystko liczy na przyjazd motocyklistów.

Pana Węgrzyna nie będę komentował:
- Rozmawiałem z prezydentem na ten temat i jasno powiedziałem mu, że Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty nie może być połączony z żadnymi komercyjnymi targami ani polityką. Impreza zaproponowana przez miasto spowoduje, że motocykliści wyjdą z baru w niedzielę rano i różne rzeczy mogą się dziać. Przecież na niektórych zlotach dochodziło nawet do bójek. Poza tym w tym samym czasie podobny zlot będzie się odbywał na lotnisku Bemowo w Warszawie - tłumaczy Węgrzyn, który zaprosił na zlot do Gietrzwałdu ojców paulinów.

Tutaj cały artykuł http://czestochowa.naszemiasto.pl/artyk ... ml#galeria

_________________
Cokolwiek zrobisz, najpierw pomyśl jaki koniec tego będzie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 mar 2012, o 09:23 
Offline
king off the spam box
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 lis 2009, o 22:16
Posty: 1091
Lokalizacja: Kraków NH
Imie: no name
Motocykl: DL 650
nie wiem, czy dobrze rozumiem tą sytuację, ale wydaje mi się, że ktoś potraktował nas jak dzikusów, którzy jak widzą knajpę, to piją. Rozumiem, że jest to impreza religijna, ale wiem też, że wiele osób przyjeżdża tam, by spotkać się ze znajomymi - na przykład ja. Rok temu, gdy na Jasnej Górze rozpoczęła się msza, razem ze znajomymi odeszliśmy, żeby nie przeszkadzać, siedliśmy w knajpie i pogadaliśmy. Nie urżnęliśmy się - jak mam wrażenie obawia się organizator - w trupa.
Myślę, że ten spór jest bez sensu. Rozumiem, że organizator chce zachować religijny charakter wydarzenia, ale nie wszyscy tego chcą i dla nich też powinno być miejsce w Częstochowie.
Gdybym nie miała innych planów, wybrałabym Częstochowę.

_________________
"Za 20 lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś"
M. Twain


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 mar 2012, o 21:23 
Offline
swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 mar 2012, o 22:06
Posty: 12
Imie: Darek
: Motocykl-pierwsza miłość...
Motocykl: Suzuki DL 650
Powiem szczerze, że mnie ta cała sytuacja z Częstochową nieco wytrąciła z równowagi. Starałem się zrozumieć p. Węgrzyna, ale ni cholerę nie mogę. Facet, który rozkręca /śmiało można powiedzieć/ największy zlot w Polsce nagle zwija zabawki i zmyka z piaskownicy bo mu się inni nie podobają. Bądź co bądź to już nie był prywatny zlot owego pana, ale prawdziwe pospolite moto-ruszenie ... Rozumiem, że dla większości osób to była pielgrzymka i to pochwalam. Jednak co stoi na przeszkodzie aby miasto zorganizowało żarełko, dobrą kapelę muzyczną czy jakieś pokazy dla motocyklistów. Każdy by miał co chce. Jak to się mówi "dla ducha i dla ciała" . Mam nadzieję, że wreszcie zrozumieją iż zgoda buduje a kłótnia rujnuje. Nie mam nic do władz miasta, bo wyszło na przeciw motocyklistom. Co do p. Węgrzyna to może powinien odświeżyć nieco swoje poglądy. Nawet wielbiciele Radia Maryja i Tv Trwam jadąc na pielgrzymkę muszą coś jeść, a przykościelny handel nieźle kwitnie. No tak, ale nikt nic nie powie bo kasiorka idzie tam gdzie trzeba... a tu by miasto zarobiło...
Ot takie moje luźne przemyślenia. Jeśli o mnie chodzi to zawsze zaczynałem sezon na Jasnej Górze i tam też kończyłem. Częstochowa z Jasnogórską Matką Boską jest tylko jedna. Pan węgrzyn swoje "widzi mi się" może przenieść gdzie chce, ale Jasnej Góry nie da rady... :)
Pozdrawiam Wszystkich co pojadą do Częstochowy, oraz też tych co są na nie...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Oficjalne forum Galicyjskiego Stowarzyszenia Motocyklowego www.Motogalicja.org
autorstwa Jacka Wiącka. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL